- NTZS
- NAMIZNI TENIS
- KOLEDAR
- MEDIJI
- REPREZENTANCA
- KLUBI IN IGRALCI
Klubi in igralci
- MOJ NTZS
Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić se je uvrstil v polfinale turnirja WTT Star Contender v Ljubljani. V četrtfinalu je peti nosilec prekinil japonski urok in po ogorčenem boju ugnal Shunsukeja Togamija s 3:2 (-7, 9, -15, 11, 9). S tem se mu je oddolžil za poraz na svetovnem prvenstvu pred dobrim mesecem v Katarju.
V dopoldanskem delu programa v dvorani Tivoli je od dveh preostalih slovenskih predstavnikov v osmini finala prvi igral Deni Kožul. Čeprav je pred leti v Laškem že premagal aktualnega evropskega prvaka, prav tako mu je nudil dober odpor na olimpijskih igrah v Tokiu, je bil tokrat proti njemu brez pravih možnosti za uspeh. Morda bi se dvoboj obrnil drugače, če bi v uvodni niz Kožul, ko je imel tudi zaključno žogico, dobil, tako pa je bilo na koncu je bilo 3:0 (10, 3, 3) za starejšega ob bratov Lebrun.
»Proti takemu igralcu veliko pomeni, če dobiš prvi niz. Imel sem priložnosti, a zgrešil nekaj visokih žog, ki jih ne bi smel. Znan je tudi kot igralec, ki zelo hiti, sam pa sem padel v njegov ritem. Težko ga je dohajati, druga dva niza je dobil hitro in gladko. Nimam pa si česa očitati, zadovoljen sem z dosežkom na turnirju, to bo velika motivacija za naprej,« Kožula poraz ni potrl.
Brez težav čez dansko oviro
Več uspeha je proti Dancu Andersu Lindu imel Jorgić, ki je svojega nasprotnika premagal s 3:0 (9, 8, 12). »Z Lindom sva najbrž že odigrala 25 medsebojnih obračunov. Vedno so drame, vedno se odloča v končnicah. Tako je bilo tudi danes, odvile pa so se v mojo korist. Očitno jaz zmagujem na turnirjih, on pa v ligi. Anders se nikoli ne preda, nikoli ne veš, kaj pričakovati od njega, je nepredvidljiv. Vmes preseneti z žogami, ki so hitrejše, kot jih ima prvi na svetu. Dvoboj bi sicer lahko odločil že prej, saj sem v tretjem nizu vodil s 4:0, a je spet pokazal svoje značilnosti in mi otežil delo,« je po dvoboju dejal Jorgić, ki je omenil še en razlog, zakaj je dvoboj dobil.
»Nekaj je tudi v tem, kakšne so mize in žogice. Meni bolj ustrezajo hitre mize in žogice, njemu počasnejše. Proti Lindu moraš biti tudi prav ves čas maksimalno zbran. Ko začuti tvoj padec koncentracije, to zna izkoristiti. Na srečo je bila tokrat moja glava na pravem mestu,« je dodal Hrastničan, ki zdaj živi v Celju.
Togami ostal brez šeste zmage zaporedoma
Popolnoma drugačen je bil Jorgićev polfinalni obračun s Togamijem, ki je pred tem izločil drugega nosilca, rojaka Tomokazuja Harimota, ki je četrti na svetovni lestvici. Ker je Togami »zgolj« 30. na svetu, je marsikdo pričakoval lahko opravilo za slovenskega člana najboljše deseterice na svetu. Jorgić je že po prvem dvoboju sobote omenil, da bi morda celo raje igral s Harimotom, na katerega ga vežejo lepi spomini ob zmagi na olimpijskih igrah v Tokiu pred štirimi leti.
Dogajanje za osrednjo mizo hrama slovenskega športa je ves čas kazalo, da je Togami neverjetno neugoden za Darka Jorgića. Zadnjih pet dvobojev, vedno tesnih, je »Samuraj« odločil v svojo korist. Začel je odločno in prvi niz tudi mirno odločil pri sedmi točki Darka Jorgića. Tudi po tretjem nizu je imel Japonec prednost in za končni uspeh potreboval le še en niz. Darko Jorgić ob bučni podpori s tribun, žal spet malega števila obiskovalcev, tega ni dovolil in preostala niza odločil v svoj prid. Najprej v »podaljšku« s 13:11 in za veselje ob polfinalu z 11:9. »Kot sem rekel pred dvobojem, sem pričakoval natanko tak dvoboj. Vsak trenutek je bil pomemben. Veliko je bilo žogic, ki so se odbile proti meni, ampak zaključna pa je bila na moji strani. Zelo zahteven igralec je Togami, njegovo mesto na svetovni lestvici ni realno. Poznam ga zelo dobro, petkrat zaporedoma me je premagal. Ne pomnim, kdo bi bil še s takim razmerjem proti meni, zdaj pa sem ga dobil v pravem trenutku. Poraz z njim na svetovnem prvenstvu me je res bolel. Zmaga pred domačim občinstvom pa je vsaj delno nadomestilo za tisto, kar se je zgodilo dober mesec nazaj v Dohi. In končno sem po dveh letih znova dočakal dvoboj s Felixom Lebrunom v Tivoliju,« je pred odhodom na počitek razložil prvi slovenski loparček Jorgić.
V Tivoliju že prve končne odločitve
Najboljši slovenski namiznoteniški igralec in Felix Lebrun, ki je v polfinalu s 3:1 (6, -6, 9, 9) premagal še enega Japonca, Soro Matsushimo, bosta za mizo stopila okoli 13. ure. Pred njima bosta v drugem polfinalu igrala prvi nosilec turnirja, Brazilec Hugo Calderano, ki se je v osmini finala proti Kao Cheng-Juiju izvlekel šele v petem nizu, v polfinalu pa je bil s 3:0 boljši od Hrvata Tomislava Pucarja, in Alexis Lebrun. Francoz je bil s 3:2 boljši od Kitajca Zhou Qihaoja, tako da v zaključku WTT Star Contenderja v Ljubljani ne bo niti enega azijskega igralca. Kar se že dolgo ni zgodilo.
Popolnoma drugačna zgodba je v ženski konkurenci, kjer sta polfinalna para Chen Yi (Kitajska) in Miyu Nagasaki (Japonska) ter Miyou Kihara (Japonska) in Zhu Yuling (Makao). Niti ena od njih ni bila med prvimi osmimi nosilkami turnirja. Še najvišje uvrščena je bila Zhu Yuling na devetem mestu.
V Tivoliju smo videli že prve končne odločitve, in sicer sta v mešanih dvojicah An Jaehyun in Lim Jonghoon, ki sta v prvem krogu izločila Jorgića in Kožula, s 3:0 (9, 10, 10) premagala brata Lebrun. Japonki Miwa Harimoto in Satsuki Odo sta bili v ženskem finalu dvojic s 3:1 (10, 4, -9, 5) boljši od Choi Hyojoo in Shin Yubin iz Južne Koreje. V mešanih dvojicah bosta v finalu igrala Brazilca Hugo Calderano in Bruna Takahashi proti Lim Jonghoonu in Shin Yubin iz Južne Koreje.