Razno

Športno društvo SU bo v novi sezoni igralo v 1. SNTL moški, njihovo ekipo pa bo okrepil večkratni državni prvak in dolgoletni slovenski reprezentant Uroš Slatinšek, ki je bil do zdaj le v vlogi trenerja. Ob njem bodo novomeško ekipo predstavljali še Jožko Omerzel, Domen Zupančič, Mitja Omerzel in Vid Zabukovec.

Read more »

Slovenski nastopi na mednarodnem odprtem prvenstvu Bolgarije v Pangjurištu so se končali s porazom Darka Jorgiča v osmini finala. Za aktualnega slovenskega državnega prvaka je bil usoden trenutno 110. igralec svetovne lestvice, Kitajec Zihao Zhao, ki je zmagal s 4:2 (6, 6, 7, -7, -13, 8). Naslednji turnir svetovne serije, zadnji pred ekipnim evropskim prvenstvom v Nantesu, bo od 20. do 25. avgusta v češkem Olomoucu. Tudi s slovensko udeležbo. Read more »

Na mednarodnem odprtem prvenstvu Bolgarije je slovenski tabor, ki sicer v predtekmovanju ni imel največ uspeha, razveselil Darko Jorgič. Aktualni slovenski državni prvak, ki je tudi najvišje uvrščeni Slovenec na svetovni lestvici, trenutno je na 38. mestu, je v prvem krogu glavnega turnirja, s 4:3 (6, -11, 7, 5, -10, -9, 6) premagal Sangsu Leeja iz Južne Koreje, 18. s svetovne lestvice. V osmini finala bo v petek igral z zmagovalcem dvoboja s Kitajcem Zihaom Zhaom, ki je bil v prvem krogu boljši od Francoza Simona Gauzyja.

Read more »

Miha Štamcar, 11.08.2019 ob 18:31

Na turnirju ITTF Challenge Plus v Lagosu v Nigeriji je kot edini slovenski predstavnik nastopil Bojan Tokič. Novogoričan je s tekmovanjem končal v osmini finala, zanj pa je bil usoden Francoz Alexandre Robinot, ki je zmagal s 4:2 (8, 4, 4, -7, -6, 10). Tokič bo že od četrtka naprej igral na turnirju ITTF World Toura v Bolgariji, ob njem pa bodo v Pa igrali še Darko Jorgič, Deni Kožul, Peter Hribar, Tilen Cvetko, Aleksandra Vovk in Ana Tofant.

Read more »

V Podgorici se je končalo letošnje balkansko prvenstvo v namiznem tenisu. Med enajstimi državami je nastopila tudi slovenska izbrana vrsta, ki se domov vrača z dvema bronastima kolajnama. Obe so dosegli v igri dvojic, in sicer Ana Tofant in Aleksandra Vovk ter Peter Hribar in Tilen Cvetko. S kar šestimi zlatimi kolajnami se ponaša turška reprezentanca.

Read more »

V Podgorici se je na balkanskem članskem prvenstvu v namiznem tenisu s finalnimi obračuni končalo ekipno tekmovanje. Slovenska ženska izbrana vrsta je po porazu s Srbijo osvojila končno četrto mesto, slovenska moška ekipa pa je bila po zmagi nad Grčijo peta. Naslov balkanskih prvakov je med ženskami pripadel Turčiji, v moški konkurenci pa Italiji.

Read more »

Od 31. julija do 4. avgusta bo v športnem centru Verde v Podgorici potekalo 45. člansko balkansko prvenstvo v namiznem tenisu. V Črni gori njem bosta nastopili tudi slovenski izbrani vrsti, priložnost pa bodo dobili Ana Tofant, Aleksandra Vovk, Lea Paulin, Peter Hribar, Tilen Cvetko in Damjan Zelko.

Read more »

Medregijska namiznoteniška zveza Ljubljane prireja športni tabor, ki se ga lahko udeležijo vsi igralci in igralke, klubov MRNTZ Ljubljana in tudi drugih slovenskih klubov, ki bo od 25. do 30. avgusta v Logatcu.

Read more »

Predzadnji dan evropskega prvenstva za mlajše kategorije v Ostravi je s tekmovanjem končala tudi Katarina Stražar. Po zmagi v osmini finala tolažilne skupine, je v četrtfinalu svoj dvoboj proti Angležinji Denis Payet zaradi bolečin v rami predala.

Read more »

V nedeljo so se na evropskem prvenstvu mlajših kategorij v Ostravi od tekmovanja poslovili skorajda vsi slovenski predstavniki. Lara Opeka in Mihael Kocjančič sta bila edina, ki sta v posamični konkurenci igrala na glavnem turnirju, vendar sta oba izgubila v drugem krogu, prav tako so v drugem krogu izgubile dvojica Lara Opeka in Tjaša Novak ter Lea Paulin in Švicar Barish Moullet v mladinski konkurenci, v kadetski pa je bil drugo krog usoden za dvojico Miha Podobnik in Aljaž Goltnik. V tolažilni skupini bo v ponedeljek igrala le še Katarina Stražar, ki se je uvrstila v tretji krog.

Read more »

Na evropskem prvenstvu za mlajše kategorije v Ostravi se je začelo tekmovanje v posamični konkurenci in v igri dvojic. V drugi krog se je v posamični konkurenci uvrstila mladinka Lara Opeka, ki je bila uspešna tudi v igri dvojic s Tjašo Novak ter kadet Mihael Kocjančič. V nedeljo bo v drugem krogu glavnega turnirja v mešanih dvojicah igrala še Lea Paulin, ki igra s Švicarjem Barishom Moulletom. Vsi drugi slovenski predstavniki bodo v nedeljo igrali v tolažilni skupini.

Read more »

Miha Štamcar, 11.07.2019 ob 22:02

Na evropskem prvenstvu za mlajše kategorije se je v Ostravi končal ekipni del tekmovanja. Najboljši izid so od štirih slovenskih ekip prispevala mladinke, ki so po porazu s Poljsko evropsko prvenstvo končale na osmem mestu. Manj uspeha so imele preostale slovenske ekipe, kadetinje so bile na koncu 30., kadeti 32. in mladinci 34. V petek se bo začelo tekmovanje v posamični konkurenci in v igri dvojic.

Read more »

V prvem krogu glavnega turnirja svetovne serije Seamaster 2019 ITTF World Tour Platinum v Geelongu v Avstraliji je Darko Jorgič prikazal odlično igro proti trenutno prvemu igralcu sveta Xu Xinu. Kitajec, ki je do zdaj osvojil že 14 turnirjev svetovne serije, se je moral pošteno potruditi, da je s 4:1 (9, -8, 7, 6, 9) strl odpor aktualnega slovenskega državnega prvaka.

Read more »

Slovenska ženska mladinska reprezentanca je na evropskem prvenstvu v namiznem tenisu za mlajše kategorije v Ostravi v četrtfinalu ekipnega dela tekmovanja morala priznati premoč domači reprezentanci, ki je zmagala s 3:1. Z 1:3 so slovenske mladinke izgubile tudi dvoboj z Romunkami, tako da se bodo v četrtek s Poljsko pomerile za končno sedmo mesto. Praznih rok so ostale tudi preostale tri slovenske ekipe, vse tri pa so izgubile z 2:3.

Read more »

Aktualni slovenski državni prvak, Darko Jorgič, se je na turnirju svetovne serije Seamaster 2019 ITTF World Tour Platinum v Geelongu v Avstraliji, prebil na glavni turnir. V odločilni tekmi predtekmovanja je z odlično igro premagal Youngsika Jeounga iz Južne Koreje s 4:1 (-9, 7, 8, 5, 9). Njegov nasprotnik v prvem krogu glavnega turnirja, na katerem bo nastopilo le 32 igralcev, bo trenutno prvi igralec sveta, Kitajec Xin Xu.