Večkratni evropski prvak Vladimir Samsonov je na prvem letošnjem Seamaster 2019 ITTF Challenge Plus turnirju v Lizboni v osmini finala zaustavil Denija Kožula s 4:0 (6, 8, 8, 3). Na Portugalskem sta nastopila tudi Peter Hribar in Jan Žibrat, ki sta s tekmovanjem končala v drugem krogu predtekmovanja.

Sloviti Samsonov, ki je pri 42 letih spet v odlični formi, kar je potrdil pred štirinajstimi dnevi, ko je igral v finalu evropskega Top 16. Kožul žal ni ponovil igre s prvih dveh krogov glavnega turnirja, ko je s 4:3 premagal Čeha Davida Reitspiesa in Japonca Masakija Takamija. Sicer pa se je na glavni turnir uvrstil neposredno kot 32. nosilec. Brez glavnega turnirja pa sta ostala Hribar in Kožul, ki sta s tekmovanjem končala v drugem krogu predtekmovanja. V drugem krogu predtekmovanja je izpadla tudi dvojica Kožul in Žibrat, za katera je bila usodna japonska dvojica Hirotu in Shinozuku s 3:0, v prvem pa sta bila boljša od Romuna Alexandra Cazaca in Saheeda Iwosa iz Konga s 3:1. V konkurenci do 21 let je Hribar v prvem krogu glavnega turnirja izgubil proti Japoncu Hirotu Shinozuku z 0:3.