Na prvem letošnjem Seamaster 2019 ITTF Challenge Plus v Lizboni igrajo tudi trije slovenski reprezentanti. Za zdaj se je najbolj izkazal Deni Kožul, ki se je uvrstil v osmino finala glavnega turnirja, kjer se bo danes pomeril s slovitimi Belorusom Vladimirjem Samsonovim. Jan Žibrat in Peter Hribar sta s tekmovanjem končala v drugem krogu predtekmovanja.

Deni Kožul je bil na glavni turnir uvrščen neposredno, saj je bil zadnji, 32. nosilec. V prvem krogu se je 21-letni Logatčan pomeril z leto dni starejšim Čehom Davidom Reitspiesom, ki ga je po slabšem začetku premagal s 4:3 (-2, -6, 7, 8, 1, -7, 8). Tudi v drugem krogu je za zmago potreboval sedem nizov. Devetnajstletni Japonec Masaki Takami je vodil z 2:1 in 3:2, v dramatičnem šestem nizu je bil v končnici bolj zbran Kožul, ki je nato v sedmem le še potrdil zmago s 4:3 (8, -9, -7, 6, -7, 9, 7). V osmini finala ga čaka dvoboj z legendarnim Vladimirjem Samsonovim, ki je trenutno na 23. mestu svetovne lestvice, medtem ko je Kožul 119.

V predtekmovanju sta nastopila Jan Žibrat in Peter Hribar. Žibrata je v prvem krogu premagal kitajskega Portugalca Tianming Zhaoa s 4:1 (5, 9, 8, -9, 7), zaustavil pa ga je nadarjeni 16-letni Rus Vladimir Sidorenko, ki je slavil s 4:0 (12, 6, 9, 11). Za 19-letnega Hribarja, ki je bil v prvem krogu prost, je bil v drugem krogu usoden deset let starejši Šved Simon Arvidsson s 4:1 (7, -5, 10, 6, 9).

Drugi krog predtekmovanja je bil usoden tudi za dvojico Kožul/Žibrat, ki ju je s 3:1 (10, 6, -9, 5) zaustavila japonska dvojica Hirotu/Shinozuku s 3:0 (6, 4, 7), v prvem pa sta bila boljša od Romuna Alexandra Cazaca in Saheeda Iwosa iz Konga s 3:1(13, -9, 8, 9).

V konkurenci do 21 let je Hribar v prvem krogu glavnega turnirja izgubil proti Japoncu Hirotu Shinozuku z 0:3 (-6, -4, -7).