Aktualni slovenski državni prvak Darko Jorgič je imel na turnirju ITTF Challenge Belgium Open v De Haanu lepo priložnost, da se uvrsti v polfinale. V četrtfinalu je bil zanj usoden Korejec Ganghyeon Park s 4:3 (-2, 12, -3, -9, 10, 9, 8). V De Haanu so nastopili tudi Peter Hribar, zanj je bil v drugem krogu kvalifikacij s 4:2 (7, -6, 8, -18, 8, 12) usoden Saheed Idowu iz Konga, Alex Galič, ki jo je v drugem krogu glavnega turnirja premagala Švedinja Matilda Ekholm s 4:3 (12, -10, -3, 10, -7, 14, 2) in Ana Tofant, ki je v prvem krogu kvalifikacij morala priznati premoč Chia-Yun Kuo iz Tajvana, ki je po izenačenem dvoboju zmagala s 4:3 (8, -6, 11, -7, -6, 8, 11).

V Belgiji so Jorgič, Hribar in Galičeva nastopili na svoje stroške in brez trenerja, s tekmovanjem pa je v izločilnih bojih prvi končal nadarjeni Hribar, za katerega je bil po hudem boju usoden 28-letni Idowu, trenutno 157. igralec svetovne lestvice. Pred tem je v prvem krogu ugnal Nelsona Villaneueva iz Venezuele s 4:1 (-9, 3, 8, 6, 2). Mladi Novomeščan, ki v letošnji sezoni igra v Nemčiji, je bil blizu napredovanja tudi v konkurenci do 21 let, kjer je prav tako izgubil v drugem krogu izločilnih bojev. Po vodstvu z 2:1 v nizih ga je nato s 3:2 (4, -12, -12, 6, 7) premagal Vladislav Rukliacu iz Belorusije.

Darko Jorgič, trenutno 56. igralec sveta, je v prvem krogu glavnega turnirja s 4:0 (6, 2, 7, 2) premagal mladega Rusa Leva Kacmana, v drugem krogu pa s 4:0 (7, 2, 8, 9) še Pavla Platanova iz Belorusije. Nekaj večji odpor mu je v tretjem krogu nudil Mehičan Marcos Madrid, ki je proti dvajsetletnem Hrastničanu izgubil z 1:4 (-9, -7, 8, -6, -4). Zelo dobro je bil Jorgič na poti tudi v četrtfinalu, saj je proti Korejcu Parku vodil s 3:1 v nizih in 8:4 v petem nizu, ki ga je na koncu izgubil z 10:12. Tudi šesti in sedmi niz sta nato pripadla Parku, ki bo v polfinalu igral priti Dangu Quiju iz Nemčije, v drugem polfinalu pa se bosta pomerila domačin Cedric Nuytinck in Japonec Yukija Uda.

Spodbudno je turnir v Belgiji začela tudi Alex Galič, 93. igralka sveta, ki je bila v prvem krogu s 4:2 (-7, 5, 4, 7,-9, 10) boljša od Ching Wan Li iz Hongkonga. Blizu zmage je bila tudi v obračunu z Ekholmovo, 23. igralko sveta, saj je proti njej vodila s 3:2 v nizih, v izenačenem šestem nizu pa je bila nekajkrat blizu končnemu uspehu, toda 36-letna Švedinja se je izvlekla iz težav ter na koncu prišla do osmine finala. V prvem krogu glavnega turnirja pa je slovenska državna prvakinja s Švicarko Rachel Moret izgubila v dvojicah proti francoski dvojici Laura Gasnier in Audrey Zarif z 1:3 (-10, 8, -6, -5).

Na dobri poti, da se prebije vsaj do drugega kroga kvalifikacij je bila Ana Tofant, ki je proti Tajvanki Kuojovi vodila s 3:2 v nizih, toda v končnicah nizov je bila Tajvanka bolj zbrana, saj je zadnji niz dobila na razliko, na razliko pa je slavila tudi že v drugem nizu. Do lepe zmage je Tofantova prišla v drugem krogu kvalifikacij na turnirju do 21 let, saj je s 3:2 (11, -9, -9, 5, 9) ugnala Kitajko Jiangnan Cai, žal pa še ene zmage nad azijsko igralko ni več zmogla, saj jo je s 3:1 (3, 5, -7, 7) premagala Tajvanka Chia-Husan Lin. Članica NTS Mengeš je igrala tudi v dvojicah, kjer je v paru z Bolgarko Mario Jovkovo v prvem krogu kvalifikacij izgubila proti Poljakinjama Julii Slazak in Julii Szymczak z 2:3 (12, -6, -4, 4, -9).

Od 1. do 4. novembra bo v Stockholmu na sporedu Seamaster 2018 World Tour, kjer bodo nastopila Darko Jorgič, Bojan Tokič in Alex Galič. Teden dni pozneje bo še odprto prvenstvo Avstrije v Linzu. Slovenske barve bodo branili Darko Jorgič, Bojan Tokič in Deni Kožul.