Zaradi pandemije koronavirusa se je Evropska namiznoteniška zveza odločila, da bo končala s tekmovanji v ligi prvakov in evropskem pokalu. V sezoni 2019/20 ne bomo dobili zmagovalcev v najmočnejših evropskih klubskih tekmovanjih, ki se je tako končalo pred polfinalnimi obračuni.

V polfinalu bi s svojim Saarbrücknom moral igrati tudi najboljši slovenski igralec na svetovni lestvici Darko Jorgič. Nasprotnik vodilne ekipe nemške bundeslige pred prekinitvijo, bi morala biti ruska ekipa Orenburg, v drugem polfinalu pa bi se pomerila Borussia Düsseldorf in prav tako ruska ekipa UMMC. V ligi prvakinj so se v polfinale uvrstili nemški Berlin Eastside, avstrijski Linz, poljski Tarnobrzeg in francoski Saint Quentinois.

V ETTU so se tudi odločili, da bodo denarne nagrade razdelile glede na uvrstitev v polfinale, njihov delež pa bo popolnoma enakovreden.